Do Hornického muzea Příbram i v karanténě? Ano, virtuálně

Prohlídky březohorského podzemí. Foto: archiv muzea

PŘÍBRAM – Hornické muzeum Příbram je sice v souvislosti s nouzovým stavem uzavřeno pro veřejnost, ale se svými příznivci však zůstává i nadále v kontaktu. Na jeho internetových stránkách jsou mimo jiné ke zhlédnutí televizní pořady, díky nimž se mohou diváci do muzea alespoň na dálku vydat.

Jedním z nich je například v oblíbeném seriálu s názvem Podzemní Čechy věnovanému příbramskému stříbrorudnému hornictví, v němž podzemím březohorských dolů i expozicemi muzea provází známý geolog, klimatolog a spisovatel Václav Cílek.

„Na facebookové stránce Hornického muzea Příbram jsou průběžně zveřejňovány zajímavosti od odborných pracovníků muzea – geologů, archeologů, historiků, etnografů, zoologů, botaniků a dalších,“ říká ředitel muzea Josef Velfl.

Zájemci o historii a přírodovědné reálie Příbramska tak mohou ze svých domovů nahlédnout do činnosti odborníků zábavnou formou a obohatit se tak o řadu poznatků, které by za jiných okolností mohli načerpat v muzeu. Sledujte stránky www.muzeum-pribram.czwww.facebook.com/HornickemuzeumPribram a nenechte si ujít kvalitní vzdělávací obsah.

Komentáře