Divadlo Skalka v neděli ovládnou Krysáci se zamilovaným Edou

Z pohádky Krysáci a zamilovaný Eda. Foto: archiv Divadla Za2

PODLESÍ – Scéna lesního divadla Skalka v Podlesí v neděli odpoledne potěší především děti. Do přírodního divadélka opět po roce zavítá herecký soubor Divadla Za2 Libora Jeníka a jeho přátel s pohádkou na motivy oblíbeného večerníčku.

V neděli totiž bude divadlo Skalka patřit krysám, tedy spíš krysákům z populárního stejnojmenného večerníku z roku 2005. Nerozluční přátelé Hubert, Hodan, Eda a samozřejmě i sádrový trpaslík Ludvíček jsou zpět. Tentokrát vám přinášejí zbrusu nový příběh, ve kterém se budou naši krysáci potýkat s velkým problémem. Eda se nešťastně zamiluje! A aby se snad neuzoufal, navštíví ztřeštěnou housenku psycholožku Anežku a všechno se to začne bláznivě zamotávat. Objeví se i obávaný kocour Bruno.

Hubert se v přestrojení bude snažit Edu probrat a ještě to všechno zkomplikuje sysel Oskar. Jestli chcete vědět, jak to s Edou dopadne, jestli se chcete dobře pobavit, zasmát se a jestli si chcete poslechnout krásné písničky, tak neváhejte a pojďte zase držet palce oblíbeným ušatým hrdinům. Představení začíná v 17 hodin.

Autorem scénáře je právě principál souboru Libor Jeník, který se ujal také režie a nám poskytl krátký rozhovor.

Krysáci a zamilovaný Eda je vlastně „druhý díl“ pohádky Krysáci a ztracený Ludvík vašeho souboru, co vás vedlo k napsání pokračování?

Jenom bych otázku upřesnil. Nejde o pokračování ani o druhý díl pohádky Krysáci a ztracený Ludvík. Krysáci a zamilovaný Eda je jednoduše nové dobrodružství, nový příběh Krysáků. K napsání a ke zrealizování představení mě vedla skutečnost úspěchu a obliby představení o ztraceném Ludvíkovi a také přesvědčování některých lidí, kteří se mnou spolupracují. Chtěl jsem udělat další, novou pohádku, měl jsem několik nápadů a tenhle prostě vyhrál, pro tentokrát.

Při výběru předloh pro vaše hry se radíte se svými dětmi, nebo si předlohy vybíráte sám?

Náměty na představení si nacházím sám, ale během psaní scénáře a skládání hudby, používám rodinné příslušníky k ověřování, zda jdu správnou cestou nebo jsem úplně mimo.

Libor Jeník.

Máte nějaký oblíbený večerníček či pohádku, kterou byste chtěl uvést v divadelním podání?

Pohádek je mnoho, které bych rád převedl na jeviště, docela tíhnu k lidovým pohádkám, ale musím přemýšlet i jako obchodník a ne jenom jako nadšenec. Pro prodej jsou večerníčky dobrým artiklem, ale zase je to spojené s různými právy atp. A baví mě i vymyslet si čistě příběh autorský.

Jaký vztah vy osobně máte ke krysám či myším obecně?

Krysy se snažím rychle rozpoznat a pak je držet co nejdál od mého života a myši mi vůbec nevadí, jsme kámoši.

Komentáře