Divadlo příští týden začíná opět hrát

PŘÍBRAM – Divadlo A. Dvořáka se pro diváky opět otevře 26. května. Začne inscenacemi, které soubor připravoval v době, kdy se hrát nesmělo. Dočkají se tak svého prvního uvedení.

Úplně první hrou bude 26. května na malé scéně Zahraj to znovu, Same. O týden později 1. června bude na velké scéně uvedna hra Jméno a se třetí inscenací Chleba s máslem se 14. června herci i jejich publikum vrátí do prostor malé scény. Všechna uvedená představení budou mít oficiální premiéru až po prázdninách. „Doufáme, že naši diváci jsou stejně natěšení, jako herci, kteří se nemohou dočkat, až si zahrají před živým publikem. Ale jednu inscenaci přeci jenom premiérově odehrajeme a to hru Druhá strana kulis. Premiéry se odehrají 10. a 11. června a první repríza 15. června,“ prozrazuje zástupkyně ředitele příbramského divadla Anna Čiperová.

Pro všechny zmíněné inscenace divadlo počítá pouze s poloviční kapacitou, to znamená na malé scéně 73 míst a na velké 213. „Připomínáme, že všichni diváci musí mít respirátory a prokázat se platným potvrzením o negativním testování, antigenní test ne starší 72 hodin, PCR test ne starší 7 dnů, nebo potvrzení o prodělání onemocnění covid -19, ne starší 90 dnů, či potvrzení o ukončení očkování starší 14 dnů,“ připomíná Anna Čiperová s tím, že všechny vstupenky jsou už v prodeji. Další program bude postupně uveden na webových stránkách divadla.

 

Komentáře