Děti si příměstský tábor užívaly

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Město pořádá příměstský tábor od roku 2016 a je mezi dětmi velmi oblíbený. Už před koncem turnusu se děti zajímaly, zda se tábora budou moci účastnit i v příštím roce.

Město tábor organizuje v rámci Městského programu prevence kriminality. Dvacet dětí se svými čtyřmi vedoucími tráví svůj čas od pondělí do pátku v době od 8 do 16 hodin. „Letos je zde skvělá parta. Děti si svůj pobyt, při kterém mají řadu aktivit, užívají,“ říká koordinátorka projektu Lucie Máchová.

Hned v pondělí si účastníci příměstského tábora napsali seznam aktivit, které chtějí prožít. „Asi nejzajímavějším přáním byl chemický pokus, který jsme dětem také připravili. Kromě toho jsme uspořádali sportovní olympiádu, jeli na celodenní výlet, tvořili, navštívili výstavu v Galerii Františka Drtikola a také služebnu městské policie,“ dodává Lucie Máchová.

Za dětmi poslední den tábora zavítala místostarostka Zorka Brožíková. „Jsem ráda, že město tábor pořádá. Na dětech je vidět, že je pobyt bavil, že se naučily něco nového, a hlavně budou mít na co vzpomínat,“ uvedla po návštěvě, při které od dětí dostala vlastnoručně vyrobený dárek, Zorka Brožíková.

Eva Švehlová, tisková mluvčí

Komentáře