Dělá se výměna veřejného osvětlení v Příbrami koncepčně?

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Do naší redakce přišel názor na postup vedení města při  výměně a realizaci některého nového veřejného osvětlení v našem městě.

Bydlím nedaleko ulice Legionářů, kde nedávno proběhla rekonstrukce ulice s výstavbou nových parkovacích míst. S tím došlo i k montáži nového veřejného osvětlení za které musím město pochválit. Například osvětlený přechod přímo u Gymnázia je dobře vidět jak pro chodce tak pro motoristy.

Nové osvětlení ulice Legionářů, přechod u Gymnázia

Proto mě přímo štve, že město při této realizaci, celé to stálo více jak 7 miliónů a další milion vícepráce, nenašlo pár tisícovek a nevyměnilo i tu první lampu na začátku ulice, která je přímo u křižovatky s ulicí Osvobození. Ta málo svítí a tím je tedy přechod špatně osvětlen jak pro chodce tak pro motoristy.

ulice Legionářů u křižovatky s Osvobození, stará lampa
To samé místo večer.

 

    To je rozdíl, nové lampy versus stará osvětlení.

Ale to není jediné, kdy podle mě, ti jenž na městě plánují výměnu  či nové osvětlení pochybily. V závěru roku město zrealizovalo deset nových lamp veřejného osvětlení na cyklostezce na Flusárně. Lampy jsou solární s baterií a podle mě na tento prostor velice nevhodné z toho důvodu, že v zimních měsících prostě nevydrží svítit po celou dobu kterou je třeba a tak v pozdních nočních hodinách jim lidově řečeno dojde šťáva.Proč a kdo tento systém pro tuto oblast vymyslel? Vždyť s Flusárny směrem na Ryneček jsou již nainstalovány klasické lampy na elektrický proud tak proč se v tom nepokračovalo, zvláště když je tato cyklostezka tak hojně využívána.

Lampy na Flusárně, když ještě svítí

Nedávno jsme se také dočetl, že město bude vyměňovat asi 26 stožárů a svítidel ve Svatohorské aleji. Nemám nic proti Svatohorské aleji , ale je tak hojně využívaná, že si zaslouží takovou pozornost a hlavně investici? Podle mě máme v našem městě spoustu jiných míst, které jsou špatně osvětlené a spoustu přechodů pro chodce. Ty by si to určitě zasloužili víc už jen s toho důvodu, že jsou určitě více využívané. Celé to na mě působí tak, že se výměna v našem městě děje podle toho jak si kdo vzpomene nebo jak se kdo na městě vyspí a tím pádem nekoncepčně.Vedení města by se mělo zamyslet a plánovanou další výměnu či budování nového veřejného osvětlení svěřit odborníkům. Zatím se tak podle mě neděje.

                                                                                                          Ondra z Příbrami

 

 

 

 

Komentáře