Cyklostezku do Bohutína město na rozdíl od jiných projektů dotáhlo

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – O propojení městské části Drkolnov s obcí Bohutín pomocí cyklostezky se mluví už několik let. V polovině týdne byla tato spojnice, na kterou původně v rozpočtu města nebyly finance, otevřena. Nu, není divu, komunální volby se blíží mílovými kroky, takže se hodí kdejaký úspěch. V případě Příbrami dvojnásob.

Přestože při projednávání letošního rozpočtu města uvedl starosta Jindřich Vařeka, že bohužel na stavbu cyklostezky do Bohutína v něm peníze nejsou, tak se nakonec našly. Tehdy se mluvilo o částce zhruba dvou až dvou a půl miliónů korun. To, že mrzí, že tento projekt, který je podle jeho slov, jeho srdeční záležitostí, neuskuteční, zopakoval Vařeka i v některých médiích. Nicméně nyní pár dní před volbami je cyklostezka v provozu.

„To, že cyklostezka nakonec vznikla, je ukázkou neformální spolupráce mezi obcemi. Je důkazem toho, že když se dva starostové domluví, jsou schopni věci řešit a dotáhnout je do zdárného konce,“ uvedl při slavnostním otevření příbramský starosta Jindřich Vařeka s poděkováním starostovi obce Bohutín Ladislavu Turkovi. Právě obec Bohutín na výstavbu cyklostezky přispěla částkou 300 000 korun. Celkové náklady na 1 050 metrů dlouhou trasu dosáhly výše zhruba tři miliony korun vč. DPH.

Cyklostezka má asfaltový povrch a vede z Drkolnova, míjí Vokačovský rybník a dále pokračuje kolem čistírny odpadních vod do Bohutína. Původně měla mít přírodní povrch, nakonec ale zvítězil asfalt. Díky tomu alespoň nehrozí, že povrch cyklostezky odnese první velká voda. Kolem ní bude díky Nadačnímu fondu Veolia a jejich grantu ve výši 100 000 korun vysázeno celkem 38 lip, které zasadí děti z příbramských základních škol a Bohutína.

Cyklostezka do Bohutína je tak vedle nedávné blamáže s otevřením Junior klubu, neustálého odkládání otevření bistra na Novém rybníku, rozdělaném minigolfu a stále slibovaném psím parku zatím jedním z mála projektů, který letos příbramská radnice dotáhla do konce. Paradoxem ale trochu je, že jde o projekt, který se původně vlastně letos na rozdíl od výše uvedených ani realizovat neměl.

Komentáře