Chystaným přesunem výroby hermelínu ze Sedlčan se chtějí zabývat zastupitelé

SEDLČANY – V týdnu rozvířila život v Sedlčanech informace o chystaném přesunu výroby sýrů z města na Vysočinu. Výrobce tradičního hermelínu chce celou výrobu do roka a půl přesunout do 134 kilometrů vzdáleného Hesova u Přibyslavi, kde má další pobočku.

Sedlčanům tak hrozí rapidní zvýšení nezaměstnanosti, která už nyní dosahuje 3,5 procenta a po situaci s provozem sedlčanské nemocnice je to pro město další velká komplikace, kterou musí bezodkladně řešit. Výroba sýrů má ve městě skončit zhruba po 70 letech.

O celou věc se už začal zajímat starosta Sedlčan a senátor Jiří Burian. V jeho úsilí ho chtějí podpořit i zastupitelé, kteří chtějí na únorové zasedání zastupitelstva pozvat generálního ředitele firmy Savencia Miroslava Maňáska, aby jim podal vysvětlení celého záměru. Zastupitelka Blanka Vilasová Bešťáková dokonce vzhledem k závažnosti situace navrhuje přesunout termín jednání z původně plánovaného 26. února na 12. února. Situací se intenzivně zabývá i rada města, která k věci vydá 7. února své stanovisko.

Komentáře