Česká pirátská strana v Příbrami nesouhlasí s prodejem horské chaty Granit

Členové České pirátské strany v Příbrami

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Do naší redakce poslali svoje stanovisko členové České pirátské strany v Příbrami, kteří nesouhlasí s prodejem horské chaty Granit na šumavském Zadově. O záměru prodeje, který navrhuje rada města by měli jednat zastupitelé v pondělí 18. ledna od 16 hodin v kulturním domě v Estrádním sále.

Městská chata Granit na Šumavě.

Proč nechceme prodej horské chaty Granit?

Jsme si plně vědomi toho, že provozování horských chat nebo jiných rekreačních zařízení by nemělo být primární náplní města. Na druhou stranu, poskytnout občanům možnost levného pobytu na horách považujeme za vítanou službu občanům. Věříme, že úkolem města není generovat zisk, ale vytvářet hodnoty.

Vyplatí se do chaty investovat?

Jsme si vědomi toho, že na chatě budou muset být časem provedeny rozsáhlejší investice. Vzhledem k atraktivní lokalitě a rostoucím cenám nemovitostí lze však předpokládat, že vynaložené náklady budou plně vykompenzovány růstem ceny nemovitosti.

Jak by situaci řešili Piráti?

Je nutné si uvědomit, že současná cena, za kterou je zde ubytování je opravdu nízká. Komerční ubytování vyjde v dané lokalitě zhruba 2-3x dráž. Pokud by došlo k drobné úpravě ceny (zdražení na 350 Kč/noc za dospělého a za dítě 220Kč/noc) bylo by možné chatu i provozovat i bez znatelné ztráty.

Tento postup ostatně doporučuje i Komise pro realizaci majetku města.

MS Piráti Příbram

Komentáře