„Černý čtvrtek“- tři vážné nehody nedaleko od sebe

Při střetu vlaku a sanitky 4. dubna v Čenkově zemřel jeden člověk. Foto: HZS Středočeského kraje

HLUBOŠ/ČENKOV – Čtvrtek 4. dubna se do příbramských dopravních statistik zapsal smutně. V rozmezí čtyř kilometrů se staly tři vážné dopravní nehody. Jedna z nich skončila tragicky.

„Černý čtvrtek“ začal ve čtvrt na sedm, kdy došlo v Hluboši ke střetu osobního auta a osmdesáti šestiletého muže, který šel po přechodu pro chodce. „Sanitka těžce zraněného chodce následně přepravila do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zhruba za hodinu, krátce po půl osmé ráno, došlo v Čenkově k tragické nehodě na železničním přejezdu, kde se střetl vlak jedoucí ve směru Beroun – Protivín s převozovou sanitkou. „Bohužel na místě zemřel převážený osmdesáti šestiletý pacient. Ve vlakové soupravě bylo 25 cestujících, ti spolu se strojvedoucím vyvázli bez zranění,“ řekla Monika Schindlová. Spolucestující z vozidla byla jednorázově ošetřena na místě s poraněním lehčího charakteru. „Příčiny nehody jsou nyní předmětem šetření. Provoz na trati byl zastaven na více než tři hodiny,“ dodala policejní mluvčí. Vzniklá škoda činí dvě stě tisíc korun.

K poslední nehodě došlo chvíli před půlnocí opět v Hluboši, kde narazil do stromu devatenáctiletý mladík. „Jel ve směru na Příbram a v zatáčce z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a poté čelně narazil do vzrostlého listnatého stromu. Za jízdy neměl být připoután bezpečnostním pásem,“ popsala dopravní nehodu Schindlová. Do pražské nemocnice ho transportoval vrtulník s velmi vážným zraněním. Hmotná škoda byla stanovena na sto tisíc korun.

Komentáře