Ceny rekreačních objektů na Příbramsku stouply

PŘÍBRAMSKO – Léto je obdobím, kdy většina lidí vyráží na dovolenou a protože Češi jsou národem chatařů a chalupářů, tak mnozí z nás zamíří právě do svých rekreačních objektů. Ovšem pokud by se tomuto koníčku chtěl někdo začít nyní věnovat, musí počítat s poměrně vysokou cenou za nákup takové nemovitosti.

Ceny za rekreační objekty na Příbramsku v poslední době výrazně vzrostly. Je po nich totiž mnohem větší poptávka, než je nabídka. „V poslední době hodně lidí znovu objevilo kouzlo chataření a chalupaření a poptávka po chatách dokonce stoupla,“ potvrdila současný trend v oblasti prodeje nemovitostí Blanka Čermáková z příbramské realitní kanceláře RK Cabryk.

Nejžádanější lokality jsou v okolí řek, nejvíce žádané jsou chaty a chalupy v okolí Slap a Orlíku, podle realitních makléřů jsou Slapy o něco dražší. „Projevuje se i mírný trend, kdy si je lidé chtějí kupovat k trvalému bydlení,“ dodává Vlasta Trolerová makléřka firmy RE/MAX Power z Dobříše.

Ovšem největší problém je v tom, že nabídka chat je obecně poměrně malá. Rekreační objekty se v rodinách spíše dědí a jen málokdo prodává. „Ceny se začínají pohybovat od jednoho milionu korun, výjimečně i níže, až do několika milionů. Nejvíc se jich pohybuje v rozmezí od jednoho do tří milionů v závislosti na lokalitě, stavu a vybavení,“ vysvětluje Eva Viktorinová z RE/MAX Power. 

Podobně je tomu i na Příbramsku. „V nabídce je asi pětatřicet rekreačních nemovitostí. Staré, malé dřevěné chaty a hodně staré chalupy, které vyžadují kompletní rekonstrukci, se nyní pohybují v cenách do milionu korun,“ konstatovala Blanka Čermáková s tím, že novější chaty, větší dřevěné nebo již zděné domky a chalupy po částečných rekonstrukcích jsou samozřejmě ještě dražší. „Dnes se pohybují v cenách od 1,5 milionu korun až do 4 milionů,“ potvrdila cenové rozpětí příbramská makléřka.

Komentáře