Buršík: Nevidím důvod, proč nepřitvrdit proti špatnému parkování

PŘÍBRAM – Nedostatek parkovacích míst se v Příbrami skloňuje ve všech pádech už několik let. V souvislosti s tím, ale často řidiči nechávají stát svá auta i na místech, kde nemají co dělat. Především ignorují vodorovné dopravní značení a často včetně přechodu pro chodce.

Problémem je nedodržování předpisů jak při vjezdu do křižovatky, kdy řidič přes zaparkované auto nevidí, tak například pro hasiče, když jim nezodpovědný řidič zaparkuje na nástupní ploše. Ovšem toto porušování dopravních předpisů se v Příbrami děje tak často, že pokud by městská policie měla všechny tyto hříšníky pokutovat, tak by nedělala nic jiného.

Nicméně i vedení města si uvědomuje, že situace není dobrá. „Absolutně nechápu, proč bychom neměli být striktnější  v tom, aby se neparkovalo v křižovatkách. Stěžují si na to i hasiči,“ prozrazuje místostarosta Martin Buršík s tím, že bezpečnostní rada o tomto nešvaru jednala a město podle něj bude vyvíjet větší tlak, aby se na těchto místech neparkovalo.

Ani v Jungmannově ulici by vedle sebe dvě auta neprojela…

Jedním z důvodů špatného parkování je i lenost, kdy lidé chtějí zaparkovat co nejblíže svému bydlišti či cíli cesty. „Na druhou stranu já když jedu na návštěvu na sídliště dejme tomu do ulice Boženy Němcové, tak tam také nezaparkujete, rovnou zaparkuji u bazénu a mám to tři minuty chůze,“ přibližuje svou osobní zkušenost Martin Buršík.

Dalším problémem jsou i vozidla v ulicích, kde se smí stát jen na jedné straně. To je případ například Smetanovy ulice, kde stání na jedné straně zakazovaly dopravní značky. Ty ale byly před několika lety sundány s tím, že stejně se v této ulici smí stát na jedné straně, protože by jinak vozovka nesplňovala povinné 3,5 metru pro jeden jízdní pruh. Ovšem místní očividně toto pravidlo nijak netíží a od té doby parkují vozy i ve směru od Svatohorských schodů k Mixově ulici, kde právě podle výše uvedeného důvodu Odboru silničního hospodářství města Příbram dál stát nesmí.

Značky zákazu stání ve Smetanově ulici ve směru od Svatohorských schodů už několik let nejsou, nicméně v tomto směru dál parkovat nesmí.
Kadoždenní výjev ráno v okolí MŠ v Jungmannově ulici… vyjma letních prázdnin.

Komentáře