Březnický zámek hledá průvodce pro letošní sezónu

Březnický zámek.

BŘEZNICE – V současné době je březnický zámek stejně jako další památky pro veřejnost uzavřen, nicméně se už pomalu připravuje na letní sezónu pro případné rozvolnění. Součástí léta na zámku bývají i brigády v podobě průvodců, ty jsou vzhodné zejména pro studenty se zájmem o historii.

Ovšem koronavirus zasahuje bohužel i do této oblasti. Původní termín pro pohovory se zájemci o provádění na březnickém zámku v letošním roce, byly totiž v původně ohlášeném termínu 6. března, zrušeny.

„Situace se změnila. Omlouváme se, ale plánovaný termín (6.3.2021) pohovorů na státním zámku v Březnici musíme z důvodu současných vládních opatření omezujících volný pohyb osob zrušit,“ uvádí na webových strábnkách zámku jeho kastelán Robert Bárták.

Nový termín pohovorů je stanovený  na 27. března ve stejných časech nebo na 10.dubna v případě, že budou 27. března ještě prodloužena omezující opatření. „Informaci upřesníme cca 24. – 25.3.2021, až se bude vědět více,“ píše se na webu zámku.

Pohovory na obsazení místa sezónní průvodkyně/průvodce se uskuteční na zámku v Březnici v uvedeném termínu od 10 do 15 hodin. Uchazeč může přijít kdykoliv v časovém rozpětí  a v rámci pohovoru, bude prověřena i znalost cizího jazyka, pokud ho zájemci ovládají.

 

Komentáře