Bojovný Písek nakonec dokázala Příbram v závěru utkání zkrotit

PŘÍBRAM – Ve středu v podvečer přivítali příbramští hokejisté na domácím ledě tým Písku. Písečtí Králové v utkání ukázali svou bojovnost a favorita pěkně potrápili. Baník si ale chtěl domácí neporazitelnost udržet a v závěrečné periodě se chopil otěží a dotáhl zápas do vítězného konce. Konečný výsledek 3:1 tak posunul Příbram ze třetí příčky na druhou.

První třetina středečního klání góly fanouškům nenabídla a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0. Domácí Příbram se sice dokázala dostat do pěkných šancí, ale vynikající brankář hostů zlikvidoval všechny střelecké pokusy příbramských hokejistů. Druhá perioda byla o něco zajímavější a Písek se dokonce ve 29. minutě po střele Pavláta dostal do jednobrankového vedení. Domácímu celku ale zahrála do karet série vyloučení píseckého Tomáše Rouska, který si nakonec za nesportovní chování vykoledoval trest do konce utkání. Příbramský obránce Daniel Krejčí tak v jedné z přesilových her propálil kotouč od modré čáry až za záda Kříže a srovnal tak skóre zápasu na 1:1. Ve zbývajícím čase druhé třetiny se ale další branku vstřelit nepodařilo a stav utkání zůstal i po 40 odehraných minutách stále vyrovnaný.

Třetí třetina už byla z pohledu domácích o mnoho lepší a soupeř sotva opustil svoje obranné pásmo. I přes převládající dominanci Baníku si ale Písek dokázal vypracovat deset střel na domácího brankáře Jirouška a potvrdil tím tak svoji bojovnost. Domácí celek byl ale v zakončení úspěšnější a v 55. minutě poslal Příbram do vedení aktuální lídr bodování Josef Hasman a o necelé dvě minuty později tečoval do písecké sítě Zdeňkovu střelu Jan Bečvář. Příbram se tak dostala v závěru utkání do dvoubrankového vedení a Písek sáhl po riskantní hře bez brankáře, která ale změnu skóre nepřinesla a Baník si tak do tabulky připsal další tři body.

Příští domácí zápas nás čeká již tuto sobotu 11.11. v 17:00, kdy na ledě přivítáme Benátky na Jizerou. Přijďte nás podpořit!

Text: Lukáš Holý