Běh okolo Pleše: Závod pro celou rodinu se blíží

Běh okolo Pleše. Foto: archiv pořadatelů

NOVÁ VES POD PLEŠÍ – Loňský ročník závodu, který se konal pod novým názvem Běh okolo Pleše, zaznamenal mimořádný úspěch. Akce přilákala velké množství závodníků, kteří si soutěžní den nadmíru užili. Ani děti nezůstaly pozadu, užily si nejen své běžecké tratě, ale také bohatý doprovodný program.

Tomáš Moldřík, zastupitel obce Nová Ves pod Pleší a ředitel závodu, se s námi podělil o své dojmy a plány na letošní ročník. „S loňským ročníkem jsme byli velmi spokojeni,“ uvedl Moldřík. „A to jak my, tak účastníci. Podařilo se nám vše, jak jsme si přáli. Na dětské běhy sice trochu pršelo, ale nakonec se vyčasilo a zbytek programu proběhl pod slunečními paprsky.“

Přestože loňský ročník proběhl úspěšně, Moldřík nezapírá, že se objevily i drobné problémy. „Došlo k technickým problémům s časomírou, což způsobilo zmatky při vyhlašování výsledků. Navíc nám chyběla sada medailí pro všechny závodníky na 10 km. Nakonec jsme je dodatečně vyrobili a poslali s omluvným dopisem,“ přiznal.

Letos se organizátoři poučili z chyb a připravili několik změn. „Sady medailí pro medailisty máme letos pouze pro celkové vítěze na obou tratích. Přidali jsme sady medailí pro medailisty v dětských kategoriích, kde vítězové dostanou i poháry. Každý závodník si odnese účastnickou medaili na památku,“ vysvětlil Moldřík.

Kromě změn v ocenění se účastníci mohou těšit na vylepšený doprovodný program. „Ponechali jsme kotlíkový guláš, skákací hrad a další atrakce. Novinkou jsou soutěže a chill-out zóna, kterou přiveze televizní stanice Óčko. Ta zajistí také DJ a hudební zábavu. Novým partnerem je mimo jiné Škoda Auto, která poskytla hlavní cenu – pronájem elektrické Škody Enyaq na víkend,“ prozradil některé z novinek letošního ročníku Tomás Moldřík.

Závod si klade za cíl propojit komunitu. Podle pořadatelů je dobře, že mnoho partnerů akce je lokálních, ať už přímo z Nové Vsi nebo z okolních měst a obcí.

Loni závod slavnostně odstartoval herec a zpěvák David Kraus.

Co se týče startovného, organizátoři se snaží udržet ceny dostupné. „Pořád jedeme ve vlnách. Zavedli jsme super levnou registraci v den závodu na další ročník za 50 korun. Aktuálně až do závodu je registrace za 200 korun, v den závodu pak 300 korun. Děti do 14 let mají běh zdarma,“ informoval Moldřík.

Na závěr Moldřík vyjádřil své přání pro letošní rok: „Abychom měli hladký průběh, bylo hezky a aby si to všichni maximálně užili a ve zdraví doběhli do cíle.“

Běh okolo Pleše se letos koná 22. června. Start je na stejném místě jako loni a organizátoři se už teď těší na všechny účastníky.

Ředitel závodu Tomáš Moldřík.
Reportáž z loňského ročníku:
 
 
 

Komentáře