Baník rozstřílel Kobru 2:6 a připisuje si cenné tři body do tabulky

PRAHA/PŘÍBRAM – Příbram uzavřela venkovní sérii vítězstvím 2:6 při pražské Kobře a před domácí fanoušky se vrací se ziskem 7 bodů.

Utkání na ledě tradičního soupeře začalo dle očekávání lépe pro Příbram a domácí brankář musel často zasahovat proti pokusům příbramských střelců. Ani na druhé straně kluziště ale nebylo pusto a bráničtí ohrožovali Šorfovu svatyni, ale ten se po svém návratu nenechal oklamat. První branku mohli diváci vidět až v patnácte minutě, kdy Josef Hasman tečoval střelu Dominika Havelky a Ondrík už proti kotouči nedokázal zasáhnout. O minutu později se opět do šance dostali hosté a Petr Kafka zkušeně poslal puk do odkryté brány. Ve zbývajícím čase úvodní třetiny zůstali příbramští aktivnější, ale k úpravě skóre již nedošlo a do kabin se tak oba celky odebraly za stavu 0:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí a ve 24. minutě snížil dvoubrankové manko kanonýr Kamil Bříška. Baník se ale z tlaku rychle oklepal a o pár minut později si přidal druhý zářez v zápase Josef Hasman, který po přesné nahrávce od Petra Kafka poslal kotouč do odkryté sítě. Aktivní hra Baníku pokračovala a o dvě minuty později se prosadil v přesilové hře Ladislav Gengel, který tak navýšil na 1:4. Domácí se marně snažili odvrátit další gólové šance Baníku a příbramští se tak mohli radovat z páté branky, když se v dobré pozici dostal k puku Jan Bečvář a pohotovým zakončením nedal domácímu brankáři nejmenší šanci. Gólovou nadílku se ale nepodařilo do konce druhé třetiny zastavit a v 37. minutě uzavřel střeleckou listinu hostů Petr Josefus. O kosmetickou úpravu skóre se pak ještě v přesilovce 5 na 3 postaral Filip Vlček, ale snížení na 2:6 už Kobře nedalo šanci na dramatickou třetí periodu.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla aktivní hru domácích, ale Příbram dokázala velmi dobře bránit a brankář Dominik Šorf případné střelecké pokusy s přehledem likvidoval. Baník se ale před soupeřovu bránu dokázal stále dostávat, ale žádné nebezpečné šance se nepodařilo vytvořit. Do hry se také v závěru zápasu dostal opět i dorostenec Matěj Pěšta, který pěkným zákrokem obral o kotouč Dudu a Příbram se dostala znovu do útočného pásma, kde ale ke střele nedošlo. Třetí třetina tak branku nepřinesla a Baník si připsal výhru 2:6 a z Kobry se vrátil se třemi body.