Antonín Schejbal: Zrušení super hrubé mzdy bude mít fatální dopad na rozpočet našeho města i kraje

.Zastupitel Antonín Schejbal

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM/ ČR – Příbramský a středočeský zastupitel Antonín Schejbal (Piráti) se naší redakci vyjádřil ke zrušení  superhrubé mzdy .

Co říkáte na rozhodnutí poslanců o rušení superhrubé mzdy?

V noci na pátek Sněmovna hlasy poslanců ANO, ODS a SPD odhlasovala zrušení superhrubé mzdy. Tento návrh se bohužel razantně podepíše na státním rozpočtu, respektive rozpočtech krajů a obcí. Je nutné si uvědomit, že se nacházíme v největší krizi veřejných rozpočtů za posledních 30 let. Tyto škrty mohou mít bohužel dopad například i na omezení spojů MHD, údržbu silnic, potřebné sociální služby nebo v již nyní podfinancovaných oblastech zdravotnictví a školství.

O kolik podle vás přijde město Příbram?

Dle Sdružení místních samospráv by tato ztráta pro naše město znamenala výpadek příjmu ve výši 48 093 298 Kč. Tedy zhruba jednu dvacetinu celkového rozpočtu města.

O kolik přijde Středočeský kraj?

Středočeský kraj by měl dle predikcí přijít necelou jednu miliardu korun, konkrétně o 977 976 081 Kč. Půjde zhruba o celou jednu desetinu všech daňových příjmů.

Jak hodnotíte toto rozhodnutí poslanců?

Od populistických hnutí ANO a SPD se nejedná o nic překvapivého. Jakým způsobem se v této situaci zachovala ODS je pro mě ale velikým zklamáním. I přes veškeré výhrady k této straně jsem ji doposud považoval za rozpočtově zodpovědnou. Starostům a hejtmanům napříč politickým spektrem přeji hodně štěstí, aby se jim toto nelehké období podařilo překonat.

 

Komentáře