Antonín Schejbal: Chci se zasadit o zodpovědnou modernizaci města a využívání moderních technologií

PŘÍBRAM – Začátkem října se konají komunální volby. Opět budeme vybírat ty, kteří povedou naše město následující čtyři roky. Jedním z uskupení, které se bude ucházet o voličskou přízeň je i Česká pirátská strana, která výrazně zabodovala už v celostátních volbách.

Proto jsme položili několik otázek lídru jejich příbramské kandidátky Antonínu Schejbalovi.

Povedeš kandidátku Pirátů v Příbrami, pojď se čtenářům krátce představit?
Ano, rád. Jmenuji se Antonín Schejbal, ale většina kamarádů mi říká Tony. Je mi 22 let a příští rok bych měl končit své bakalářské studium na UK FTVS (Management sportu). Zastávám funkci předsedy krajské organizace Pirátů. Kromě toho pomáhám naší poslankyni Lence Kozlové především s věcmi týkajícími se kraje a našeho regionu. Ve volném čase se věnuji DJingu jako jeden z členů Overdose Music. Jinak moc rád cestuju – dal jsem si předsevzetí, že chci alespoň měsíc každý rok strávit v zahraničí.

Co vnímáš v Příbrami jako největší problém a jak bys ho řešil?
Nemyslím si, že by v Příbrami existoval jeden zásadní problém, který by převyšoval ostatní. Spíše se jedná o kombinaci dílčích problémů. Například v dopravě existují stále velké mezery a časté zácpy nejsou nejlepší vizitkou. Určitě by pomohlo vytvoření obchvatu, o kterém se již delší dobu mluví, a MHD, za kterou by se nemusela Příbram stydět by městu také ulevila.

Několikrát ses zúčastnil jako divák jednání zastupitelstva, jak bys ho zhodnotil?
Přijde mi, že na zasedání zastupitelstva poměrně často převládají emoce a osobní vztahy zastupitelů nad racionálním úsudkem a snahou měnit něco k lepšímu.

       

Asi největší akcí současného vedení města je rekonstrukce Nováku. Jak jí vnímáš, zvláště pak poměrně přísný řád a ne zrovna kvalitní vodu v koupališti?
Rekonstrukci jako takovou vnímám pozitivně. Město podobný prostor pro odpočinek potřebuje. Zrovna včera jsem se byl na Nováku koupat a musím říct, že voda teda doopravdy nebyla nic moc. Trošku to kazí potenciál celého koupaliště. Co se týče provozního řádu, tak mi přijde zbytečně přísný a nelogický. V areálu se normálně prodává alkohol, ale když si sebou člověk vezme láhev vína a chce si udělat piknik, tak je vykázán.  

Co si myslíš o připravované rekonstrukci příbramského Aquaparku za zhruba 300 milionů korun?
Myslím si, že rekonstrukce je nutná. Tato třetí nejnákladnější varianta jako jediná dává ekonomicky smysl. U takto finančně náročného projektu je však zásadní, aby vše proběhlo transparentně a veškeré peníze byly využity efektivně. Jsem trochu skeptický k potenciální rentabilitě, ale jako službu občanům města si myslím, že to může být určitě velké pozitivum, i když na to město bude muset ještě hodně let doplácet. Jestli bude projekt, alespoň částečně soběstačný ukáže až čas.

             

Co bys ty osobně chtěl v našem městě zlepšit či udělat, pokud by ses dostal do zastupitelstva?
Rozhodně bych se pokusil zasadit o zodpovědnou modernizaci města a využívání moderních technologií (nejen) pro komunikaci s občany. Dále bych se určitě snažil pozvednout úroveň kulturních akcí pořádaných městem. Větší prostor bych dal lokálním uskupením a spolkům. V Příbrami máme spoustu šikovných a talentovaných lidí, kteří si zaslouží prostor.

foto: archiv A. Schejbal

Komentáře