41. ročník Zlatého nugetu Bečánova bude netradiční a probíhat bude celý únor

OBECNICE – Posádky letošního čtyřicátého prvního ročníku „Zlatý nuget Bečánova“ nemusí zůstat doma, i když závod neabsolvují společně. Zúčastnit se muže prakticky každý za následujících podmínek.

Vážení příznivci Zlatého nugetu Bečánova,

Ze známých důvodů nemůžeme letošní ročník Nugetu uspořádat v tradiční podobě, ale nechceme úplně přerušit tradici a nechat zlenivět pořadatele i závodníky. Navíc pohyb venku zaručeně prospívá a tvořivost uplatněná při výrobě masek je pro bohatý život každého z nás také velmi důležitá. Obojí je dobrá prevence proti trudomyslnosti a od dob Cimrmana víme, že je to nejlepší koření života.
 
41. ročník bude tedy probíhat po celý únor 2021.
 
Posádka může být tvořená libovolným počtem psů, psovod je pouze jeden. Preferovaná varianta je samozřejmě tradičně psovod a dva psi.
 
Trasa závodu je tradiční s malým přídavkem, naleznete ji na našich webových stránkách. Za absolvování považujeme projití celé lesní části (přesně 1 brdská míle) a bonus pro letošní rok bude – každá posádka musí navštívit vrchol Třemošné a provést zápis do vrcholové knihy. V průběhu prvního týdne února nainstalujeme na vrcholu u kóty knihu ZNB 2021. Louka pod lesem je dobrovolně volitelná.
 
 … vrcholová kniha je uložena .. 
 
Čas si každý měří sám, ale jde pouze o orientační údaj pro Vás samotné. Pokud nechcete přijít o závod, opět v prvním týdnu února doplníme na stránce mapu ve formátu .gpx a sportující majitel sporttestru, nebo telefonní aplikace už určitě ví, jak s tím naložit, záznam z hodinek nebo z apky potom pošlete mejlem..
 
Nám stačí pokud nám napíšete, že jste zdolali trasu včetně názvu posádky (volitelně i jména těch kdo tvořili posádku). Dobrovolně, ale velmi, velmi bychom ocenili fotku z tratě. Pokud si dáte práci s maskou a pěknou fotkou aranžovanou během tratě, rádi bychom je vyvěsili na našich stránkách v březnu 2021. Maximem jsou 3 fotky na posádku, tak pečlivě vybírejte. Bude-li nějaká fotka tak dobrá (a nebude-li jich příliš za celý tento ročník) postaráme se i o ocenění.
 
Jedinou další povinnou výbavou jsou saně minimálně 8 kg těžké, kontrolovat hmotnost ale nikdo nebude. Kdo ale nechce zakrnět, absolvuje trať krom saní i s pilou a sekerou !!
 
Společný večer musíme oželet stejně jako poleno, které se vláčí celou trasu. Nikoho to nemrzí víc než nás. Nebudou třísky na rozdělávání ohně. O to víc se těšíme na další rok, kdy si doufáme vše vynahradíme. Nugetu zdar!

 

.. zde jedno motivační videjko 

Horskému Sportu Zdar !

Více zde: https://znb.webnode.cz/

Zde videa z předchozích ročníků:

Komentáře