ZŠ Jiráskovy sady slibovanou půdní vestavbu nedostane. Bylo by to drahé, říká Buršík

Základní škola Jiráskovy sady.

PŘÍBRAM – S nedostatkem specializovaných a odborných učeben se potýkají téměř všechny školy ve městě. Důvodem je vysoký počet žáků, kdy i tyto učebny byly změněny na tzv. kmenové třídy, přeloženo do češtiny na normální třídy, ve kterých se učí děti po celý den.

Nicméně na výuku jazyků, práci na počítači, fyziku, chemii či biologii školy odborné učebny potřebují. Původně vestavbu s novými učebnami naposledy město vybudovalo na ZŠ 28. října a nyní se měla dočkat ZŠ Jiráskovy sady. Záměr přeměny půdy na učebny radnice oznámila loni. Ovšem nakonec z toho nebude nic. „Byl tam problém s památkáři a navíc jsme shledali, že by to bylo dvojnásobně drahé za přibližně poloviční prostor, než jaký vznikla na ZŠ 28. října a tudíž by to nedávalo ekonomický smysl,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Vedení města zpracovalo podrobnou odbornou analýzu podmínek vzdělávání na příbramských základních školách. Analýza ukázala dvě oblasti, které je třeba řešit. Omezené kapacitní možnosti škol ve staré Příbrami a dále pak zvyšování kvality vzdělávání, což souvisí s potřebou budování odborných učeben. Původně město chtělo na půdní vestavbu na ZŠ Jiráskovy sady žádat o dotaci z programu IROP. „V souvislosti se zkvalitňováním výuky na jednotlivých školách je naším cílem budování odborných učeben,“ dodala místostarostka Zorka Brožíková.

Komentáře