Změna parkování na „točně“ v Orlově

Došlo ke změně režimu parkování na "točně" v Orlově.

ORLOV – Točna pro autobusy je pro mnohé návštěvníky Brd jakousi vstupní branou, nicméně kvůli zákazu zastavení, na ní mnozí řidiči dostávali pokuty. Důvodem bylo, že točna sloužila především pro otáčení autobusů MHD. Nicméně pokuty se rozdávaly i ve dnech, kdy do Orlova autobus nejezdí.

Město totiž v tichosti zrušilo „turistickou“ linku, kterou zavedlo v srpnu 2016. Není divu, neboť avizovaný nával turistů bývalým starostou Jindřichem Vařekou,  který pomalu tvrdil, že pro samého turistu nebude v Brdech kam šlápnout, se nekoná a linkou už při jejím zavedení přijeli pouze dva lidé…

Lidé tak místo autobusu, který nebyl schopný ani dovézt na točnu jízdní kola, raději volí právě cestu autem, ale prostor vyhrazený na parkování byl nedostatečný. Navíc zcela nesmyslně dostávali pokuty i o víkendu a o státních svátcích, kdy do Orlova nejede žádný autobusový spoj.

Současná radnice se tyto námitky vyslyšela a nechala upravit dopravní značení. „Předmětný pozemek je v majetku vojenských lesů. Město řešilo výměnu dodatkové tabulky upravující dobu parkování. Tabulka je vyměněna a zákaz zastavení platí pouze v pracovní dny,“ sdělila redakci tisková mluvčí města Eva Švehlová.

 

Komentáře