Zastupitelé zrušili poplatek ze vstupného, pořádat akce bude levnější

PŘÍBRAM – Dobrou zprávou pro všechny pořadatele veřejných vystoupení, na kterých se vybírá vstupné, je, že už nebudou muset odvádět poplatek z prodaných lístků městu. Zastupitelé tuto povinnost na svém posledním zasedání totiž zrušili. Ročně takto do městského rozpočtu přibylo asi 300 tisíc korun.

S návrhem na úplné zrušení tohoto poplatku přišel místostarosta Václav Švenda (TOP 09). Podle jeho slov je takovýto poplatek přežitek a navíc poměrně dost komplikuje situaci jednotlivým pořadatelům kulturních a společenských akcí. Svůj návrh podpořil výčtem měst, kde už tento poplatek zrušili. „Nedávno se na vedení města obrátil pořadatel koncertu Lucie Bílé, který se konal v příbramském divadle s tím, že má zaplatit městu poplatek z prodaných vstupenek, ale že s touto položkou nepočítal a žádal o jeho prominutí,“ uvedl Švenda příklad, který ho inspiroval k návrhu na zrušení poplatku.

Jeho návrh podpořil i Petr Větrovský (ČSSD), který je mimo jiné spolumajitelem promo agentury, jenž pořádá několik velkých kulturních a společenských akcí ve městě ročně. „Většina těchto akcí se koná v městských prostorách a budovách, takže se nám ty peníze vrátí formou pronájmu,“ dodal Větrovský.

Proti úplnému zrušení poplatku ze vstupného se postavili někteří zastupitelé za hnutí ANO jako například František Hauser, který chtěl poplatek zachovat třeba pro prodejní akce, nebo radní Václav Dvořák. Ten má na starosti mimo jiné tvorbu městského rozpočtu. Podle jeho slov by se město částky 300 tisíc nemělo úplně zbavovat, protože před koncem roku se často hledají v městské kase i menší částky.

Komentáře