Venkovní bazén se pomalu chystá na sezónu

Foto: archiv SZM Příbram

PŘÍBRAM – Pracovníci Sportovních zařízení města Příbram v těchto dnech začali s opravami v areálu venkovního bazénu. Už od začátku dubna pracují na jeho údržbě a převážně zednických prácích, s koncem týdne se začne bazén vypouštět a důkladně čistit. Otevření areálu je v plánu 1. června.

Před samotným vypouštěním se tak zaměstnanci bazénu zaměřili především na opravy opadaných a poškozených dlaždic, opravu betonu kolem bazénu a na údržbu a kontrolu veškerého zařízení v jeho strojovně.  Po důkladné očistě vnitřku bazénu započne jeho napouštění. V souvislosti s tím vedení SZM upozorňuje na možný pokles tlaku vody v okolních domech. „Bazén se napouští jak vodou z řádu, tak také z vlastního vrtu. Pokles tlaku vody by tak neměl být nijak znatelný, ale považujeme za vhodné, na tuto skutečnost obyvatele přilehlých domů upozornit,“ vysvětluje ředitel SZM Jan Slaba.

Během napouštění bazénu dojde v areálu na další práce, jako je kompletní čištění okolí, odstranění plevele a sekání trávy, údržba beach volejbalových hřišť, vymalování a opravu sociálního zázemí, revize zařízení a hřišť, nátěry okolí bazénu a budovy občerstvení a podobně. Zahájení venkovní koupací sezóny je v plánu na 1. června, termín se však může posunout v závislosti na počasí.

Komentáře