Zastupitelstvo ve znamení rychlosti i rojení včel

PŘÍBRAM – Dubnové zastupitelstvo aspirovalo na jedno z nejkratších zasedání v historii, neboť z dvaceti připravených bodů byly téměř všechny projednány za jedinou hodinu a po 17 hodině se více méně mohlo skončit. Bohužel se zastupitelé nakonec zasekli na v současné době asi nejživějším tématu – parkování.

Přestože se k oběma bodům, které se týkaly parkování, vedla poměrně živá diskuze, podařilo se zasedání nakonec ukončit před 19 hodinou, tedy za tři hodiny. Zastupitelé na svém zasedání mimo jiné schválili několik žádostí o půjčku z Fondu zápůjček města, jmenovali členy a předsedy 13 osadních výborů, kteří se ve většině dostavili, aby se zastupitelům osobně představili. Nicméně někteří noví členové díky nebývalé plynulosti a rychlosti zasedání tento bod bohužel zmeškali a dorazili až kolem 17 hodiny, kdy byl už tento bod projednaný. Jednalo se také o prodeji několika pozemků nebo činnosti finančního výboru.

Plynulost jednání se zasekla až v samotném závěru, kdy se jednalo o možnosti osvobození od placení za parkování držitelé průkazu ZTP a ZTP/P a o možnosti, aby zaplacený parkovací lístek byl platný v době trvání ve stejné nebo nižší barevné parkovací zóně na celém území města. Koalice a opozice se sice ani v jednom z těchto bodů neshodlo, nicméně minimálně o možnosti ulevit držitelům průkazů ZTP a ZTP/P bude rada města a zřejmě i zastupitelstvo ještě jednat.

Drobnou novinkou dubnového zasedání bylo také, že příbramští piráti se rozhodli z dubnového zasedání pořídit videozáznám, aby dokázali, že ve skutečnosti nejde o tak komplikovanou záležitost, jak namítali někteří zastupitelé či úředníci města.

Nebylo by to ale příbramské zastupitelstvo, kdyby jednání neozdobila nějaká ta komická tečka. Tentokrát se o ni postarala velká milovnice koček zastupitelka za KSČM Jarmila Potůčková, která k mírnému překvapení všech se nyní zaměřila na včely, které by včelaři, podle jejích slov, rádi umístili na střechu kulturního domu, aby mohly opilovat městskou zeleň. Místostarosta Jan Konvalinka k tomu uvedl, že o tomto kroku s ředitelem divadla už jedná, akorát prý ještě bude potřeba vyřešit, aby včely v době rojení neútočily na alergiky…

Komentáře