V Příbrami má očkování prvních 10 lidí z domova důchodců

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Na území města začalo očkování proti koronaviru. Zatím se podařilo naočkovat asi 700 zaměstanců příbramské nemocnice a koncem týdne první dávku vakcíny dostali i lidé v domově důchdců v Centru sociálních a zdravotních služeb města Příbram.

„V pátek u nás bylo očkováno prvních deset klientů,“ potvrdil naší redakci ředitel centra Tomáš Cipra. Podle jeho slov je mezi obyvateli domova o očkování poměrně velký zájem. „Pohybuje se někde mezi 80 až 85 procenty,“ prozradil Cipra. Výjimku budou tvořit pouze ti, kteří onemocnění Covid-19 prodělali v posledních třech měsících a budou si tak muset na vakcíku počkat, neboť se počítá s tím, že mají v těle protilátky. Tento postup je stejný i v příbramské nemocnici, jak nám potvrdil její tiskový mluvčí Martin Janota.

Podle ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram je spolupráce s příbramskou nemocnicí skvělá a bezchybná. „Stejně tomu je tak i ve vztahu se Středočeským krajem,“ doplnil. O očkování je zájem i mezi pracovníky centra, ten se pohybuje okolo 60 %.

Komentáře