ÚZSVM v Příbrami zajistil na svém pozemku nebezpečnou propusť

Foto: ÚZSVM Příbram

PŘÍBRAM – Pracovníci Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových v Příbrami přijali podnět k prošetření poškozené betonové propusti na pozemku ve vlastnictví státu, v níž uvízl srnec. Ihned po oznámení provedli místní šetření a nebezpečnou část pozemku zabezpečili tak, aby se v budoucnosti situace neopakovala.

V rámci pochůzkové činnosti strážnice Městské policie Příbram bylo přijato oznámení od občana, že je v oblasti vrchu Ferdinandka na území Příbrami uvízlý srnec. Přivolaná hlídka zvíře vyprostila a nezraněné vypustila zpět do honitby mysliveckého spolku.

Pracovníci ÚZSVM v Příbrami na základě upozornění městské policie provedli místní šetření a zjistili, že se na pozemku nachází betonová propusť o rozměrech 2 x 3 metry a hloubce asi dva metry. Tato propusť byla částečně zakryta betonovým panelem, po obou stranách byly dva otvory a hrozilo zde nebezpečí, že by se situace mohla opakovat. Pracovníci hospodářské správy ÚZSVM proto propusť s nebezpečnými otvory následně zabezpečili – otvory zakryli betonovými obrubníky, jejichž povrch zpevnili betonovou směsí. Opravou tak zajistili, aby se obdobná nebezpečná situace již neopakovala.

Komentáře