Uzavírka Hailovy ulice se prodlužuje do konce října

Uzavírka Hailovy ulice v centru Příbrami se protáhne.

PŘÍBRAM – Už třetí měsíc bude dopravu ve městě komplikovat uzavírka Hailovy ulice. Původně práce měly skončit na konci srpna. Podle vedení města práce komplikuje špatný stav inženýrských sítí, které je nutné vyměnit. Začátkem srpna město uzavřelo tuto páteřní komunikaci kvůli havarijnímu stavu kanalizace.

„Je to strašná komplikace pro dopravu, jedná se o páteřní komunikaci města a mě také mrzí, že je uzavřena. Nicméně, kdy jsme to odkryli, zjistilo, že je tam strašný zmatek, že tam jsou zděné štoly… dokonce tam byl odhalený i nějaký podzemní prostor, který kdysi náležel nějaké stavbě v okolí a k tomu se přidal ještě problém s plynovým potrubím,“ uvedl v polovině září starosta Jan Konvalinka (ANO).

Uzavírka Hailovy ulice má velký dopad jednak na dopravu ve městě, kdy se hlavně ve špičkách tvoří kolony například ráno v Jinecké ulici, kam vozí rodiče děti do ZŠ Jiráskovy sady, odpoledne pak u kruhového objezdu u Dolejší Obory, na Evropské a podobně. Ještě v půli září byl starosta mírným optimistou, když uvedl: „Nedokážu úplně odhadnout konec prací, ale pokud budu optimistou, tak si myslím, že to mohlo být do konce září.“

Nicméně uzavírka už vadí jak řidičům, tak některým zastupitelům. V oznámení zveřejněném na úřední desce města se uvádí, že jde o uzavírku na nezbytně nutnou dobu opravy havárie. „Zajímalo by mě, co tak dlouho na té opravě trvá? Není možné, aby jedna z nejdůležitějších silnic ve města byla třináct týdnů úplně uzavřená,“ konstatoval zastupitel za Spojence Marek Školoud.

Komentáře