Městský architekt zve na komentovanou prohlídku parkovacího domu a funkcionalistických domů

PŘÍBRAM – Třináctý ročník Dnů architektury v Příbrami se zaměří na konstrukce a nabídne široké veřejnosti jedinečnou příležitost nahlédnout do architektonického dědictví města. Součástí tohoto týdne plného architektonických perel bude i komentovaná prohlídka novostavby parkovacího domu a funkcionalistických domů v Pražské ulici.

V rámci letošního ročníku Dnů architektury se městský architekt rozhodl uspořádat komentovanou prohlídku, která se uskuteční ve středu 4. října. Hlavním bodem zájmu pro účastníky bude novostavba parkovacího domu, která představuje architektonický skvost s železobetonovou konstrukcí. Prohlídka této stavby poskytne unikátní pohled do technického a estetického světa moderní architektury.

Účastníci se následně přesunou k funkcionalistickým domům v Pražské ulici, kde budou mít možnost prozkoumat další historické architektonické poklady města.

Sraz účastníků komentované prohlídky je stanoven na středu 4. října v 16.45 před parkovacím domem v ulici Čs. armády. Je důležité poznamenat, že počet míst je omezen, a proto je nutná rezervace na telefonním čísle 602 732 843.

Mezinárodní den architektury je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí, ale v Česku a na Slovensku ho slavíme na několik dní. Týden architektury umožňuje široké veřejnosti prozkoumat své okolí novým způsobem, a to za doprovodu architektů, historiků a odborníků, kteří sdílí zajímavosti z čtvrtí, bydlišť a širšího okolí.

 
 
 

Komentáře