Ubytování pro uprchlíky nabízí Lobkowicz i Stropnický

Foto: Facebook Nikolause Lobkowicze

SEDLČANSKO – V rámci pomoci uprchlíkům z okupované Ukrajiny ruskými agresory nabízí Češi ubytovaní i ve svých domech, chatách a chalupách. S nabídkou se připojili i dva vlastnící zámků na Sedlčansku a to Nikolaus Lobkowicz s rodinou ve Vysokém Chlumci a Matěj Stropnický s Danielem Krejčíkem na jejich zámku v Osečanech.

Nikolaus Lobkowicz společně se svou manželkou Theresou nabízí prostřednictvím sociálních sítích ubytování pro osm osob v pokojích pro hosty a možnost je bydlet i v domku pro zahradníka, který ale potřebuje upravit a vybavit. Proto prosí veřejnost o pomoc. „Pak tu máme i “domeček zahradníka”, který však není zařízený, potřebuje nové topné těleso na dřevo, staré je rozbité, a muselo by se udělat pár úklidových věcí , aby se do něj vešlo až 15 až 20 lidí. Pokud je na vašem srdci, abyste nám pomohli dostat tento dům do formy, pokud nás bude dost, je to jeden den práce), pomozte mi prosím co nejdříve,“ píší Lobkowicové s tím, že na domě pracují sami a bohužel mají velmi omezené technické možnosti. „Potřebujeme dobrovolné instalatéry, topení, zametače, uklízeče, možná zedníky… a pak talíře, deky, hygienické potřeby… Děkuji,“ dodává Lobkowicz a připojil telefon 0601024824.

Také v Osečanech jsou už na nové hosty připraveni. „Tak čtyři komnaty připraveny: dříví naštípaný a nanošený tak na 3 dny, zatopeno, vyluxováno, povlečeno, natažený šňůry se zásuvkama. Zásoby jídla pro začátek taky jsou, kapacitní pračka bude zapojená zejtra. Je úžasný, kolik se tu vystřídalo za ty poslední dva dny lidí a každej něco přivezl, všem děkujeme!!! První dvě rodiny přijíždí dnes večer a na cestě je malý dětský domov. Kdyby něco, píšu sem,“ uvádí na svém facebookovém profilu Matěj Stropnický.

Zámek v Osečanech. Foto: Facebook Matěje Stropnického

Komentáře