Triatlon Team Příbram si nadělil pod stromeček novou členku

PŘÍBRAM –  Novou členkou Triatlon Teamu Příbram je bývalá olympionička a profesionální atletka Tereza Čapková. Terka se postavila na start OH v Londýně 2012, ve stejném roce získala bronz na ME v běhu na 1500m. Aktuálním plánem je obhajoba mistryně ČR v aquatlonu z roku 2017.

Kdo vlastně je Tereza Čapková?

„Do svých 29 let jsem se živila jako profesionální atletka, dnes jsem v běžeckém „důchodu“ a svoje ego proháním už jen na silničních závodech, snažím se svoje zkušenosti a svou lásku k běhu předat dalším běžcům pomocí svých běžeckých stránek Běhám s Terez. Díky těmto stránkám jsem poznala plno nových lidí a trénování běžců začátečníků mě pohltilo, dalo mi nejen impulz do mého běhání, ale také mi opět vrátilo tu správnou chuť do běhání. Zjistila jsem, že běhání je pro mě něco víc než jen cesta k úspěchu a velká dřina s vidinou skvělého výsledku, že to je především můj svět, ve kterém se cítím sama sebou, můj odpočinek po celém dni stráveném v práci a že je to něco, bez čeho bych to nebyla já.

Při tom na samém začátku, kdy mě rodiče v pěti letech přihlásili do plaveckého oddílu, těžko mohl někdo tušit, že se budu o 20 let později účastnit OH v Londýně v běhu na 1500m a trénovat lidi v běhání. Moje plavecká kariéra nebyla krátká a dno bazénu jsem vídala až do svých 16 let. Na hlavní plavecký styl se mě neptejte, za ty roky jsem vyzkoušela všechno :-D. No a pak to přišlo, možná to způsobila má stále se zvětšující ramena, která na mé malé postavě působila spíše komicky, a moji rodiče se asi báli, že by mě nikdy neprovdali :-D. Pravdou je, že můj taťka trénoval v té době již mého mladšího bratra a protože věděl, že mi běhání od mala šlo tak nějak samo, začala jsem pod jeho vedením běhat i já.

Dnes na to období s taťkou rádi vzpomínáme, na běhání a trénování máme občas rozdílný názor, ale tak to ve vztahu dcera svěřenec a otec trenér je asi normální. Díky podpoře a důvěře mých rodičů, jsem mohla dělat, co mě baví a věnovat se atletice naplno. Po ukončení gymnázia jsem odešla ze své rodné Příbrami do Prahy, kde jsem vystřídala několik běžeckých trenérů, zahájila studium medicíny, které později vystřídalo studium ortotiky protetiky a v průběhu mé sportovní kariéry jsem vystudovala prezenčně biomedicínské inženýrství.

Největších úspěchů jsem v atletice dosáhla v letech 2011-2013 a vedle bronzové medaile z Mistrovství Evropy v Helsinkách je mým největším úspěchem právě účast na Olympijských hrách v Londýně. Profi běhání není jen růžová cesta plná úspěchu, ale také velká dřina spojená často s řadou zdravotních komplikací, které se nevyhnuly ani mně a dnes se pyšním jizvou u levé achilovky. Byla to ale právě zranění, která mě neskutečně posílila, otevřela oči, naučila poslouchat své tělo a ukázala mi, že každá cesta jednou končí, aby ji vystřídala jiná. Dnes tedy již rok působím a ministerstvu jako systémový inženýr v oblasti informačních a komunikačních technologií a vedle práce dál mučím své tělo běháním, vedu několik běžeckých kurzů a těším se, co nového za výzvy mi život přinese.“

Triatlon Team Příbram

Komentáře