Svojí tvorbu v nemocnici představí primářka Daňhová a Karolína Straková

PŘÍBRAM – Od začátku července až do konce srpna bude v galerii Gaudii Gratia ONP k vidění nová výstava. Pod názvem „Duše na dosah“ budou společně vystavovat Karolína Straková a primářka rehabilitačního centra nemocnice MUDr. Barbora Daňhová. Poprvé tak v galerii uvidíme výstavu, kde se prolínají různé náměty navíc s dvěma velmi rozdílnými technikami.

Karolína Straková používá enkaustiku, tedy horký vosk spolu s barvami. A právě toto spojení jí umožňuje  tvořivé malování a možnost vyjádření různých emocí. Každý obraz je tak dílem momentálního rozpoložení a stavu mysli, těla i ducha autorky. Karolínu inspiruje svět lidských emocí a její obrázky jsou proto někdy zamyšlené, někdy veselé.

Primářka MUDr. Barbora Daňhová maluje mandaly nejvíce pastelkami nebo olejovými barvami na plátno. Malování ji baví a vnímá ho jako možnost vyjádření radosti či smutku bez nutnosti používat slova. Mandaly jsou pro ni obrázky, které dokážou vyjádřit nejhlubší pocity každého z nás.

Společná výstava „Duše na dosah“  bude již třetí výstavou v tomto roce. Galerie nemocnice je umístěna v těsné blízkosti hlavni recepce v přízemí pavilonu C. Cílem galerie Gaudii Gratia je poskytnout regionálním fotografům, ale i autorům jiných výtvarných disciplín, prostor k prezentaci jejich děl a vnést tak jejich prostřednictvím do zdravotnického zařízení kulturní a estetický prvek, který by do určité míry eliminoval napětí a stres často provázející zdravotní potíže.

Komentáře