Studenti si vyzkoušeli testy pro přijetí k policii a pomohli tím vrstevníkovi

Celomotorický test v Březnici. Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – Pětadvacetiletého Pavla čeká po vážném úrazu, který utrpěl při motocyklové soutěži, největší životní závod, znovu se postavit na nohy. K tomu však potřebuje finanční podporu na rehabilitaci a rehabilitační přístroj, který napodobuje chůzi. Svůj boj nevzdává, tvrdě cvičí a pevně věří, že bude znovu plnohodnotně žít.

Pavlovi pomáhají i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“. V průběhu září a října si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti. „Skládají se z člunkového běhu, kliků, celomotorického testu a běhu na jeden kilometr a jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou,“ přibližuje princip pomoci policejní mluvčí Monika Schindlová. Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry. „Do konce roku by měla být známá celková částka, kterou se podařilo na handicapovaného mladíka vybrat,“ doplňuje Schindlová.

Klikující studenti gymnázia v Sedlčanech. Foto: Policie ČR

Na Příbramsku se zúčastnilo akce šest středních škol, zasportovalo si celkem 203 studentů a 44 % z nich se podařilo dané testy splnit. „Ti, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie,“ uzavírá Monika Schindlová.

Komentáře