Starosta chtěl koupit obchod na Rynečku, u kterého popíjejí bezdomovci

PŘÍBRAM – Téma pocitu bezpečí bylo před časem obsahem dotazníku, na který mohli odpovídat obyvatelé města. Jeho cílem bylo zmapovat oblasti kriminality pro její prevenci. Nejméně bezpečně se podle výsledků lidé cítí v okolí ubytoven Pod Čertovým pahorkem, v okolí bývalé Mototechny v ulici Boženy Němcové a na Rynečku.

Tam především v okolí místního koloniálu, u nějž popíjejí bezdomovci a nepřizpůsobiví obyvatelé. Aby tomuto jevu vedení města zabránilo, přišel starosta města Jan Konvalinka s myšlenkou koloniál městem od majitele odkoupit.  Ovšem tento nápad se u vlastníka obchodu s kladným přijetím nesetkal.  „Mluvil jsem s jeho majitelem, nabízel jsem mu peníze, že bychom ten koloniál odkoupili, ale nepochodil jsem,“ prozradil příbramský starosta Jan Konvalinka.

Tuto formu řešení vedení města zamýšlelo zvolit, jako jeden z možných legálních prostředků, jak potíže s alkoholiky u budovy řešit. „Z průzkumu mezi veřejností vyplynulo, že lidé popíjení u koloniálu vnímají jako problém, podobně jako u večerky v blízkosti bývalé Mototechny v ulici Boženy Němcové na sídlišti,“ vysvětlil starosta.

Problémem je, že se tyto osoby nedaří z daných lokalit odsunout. „Jak na Rynečku, tak na sídlišti jsou vždy městskou policií šetrným způsobem rozehnáni, ovšem následně se na místo činu vrací,“ doplnil Konvalinka.

Komentáře