Sněhuláci z Pražské zmizí o víkendu

PŘÍBRAM – Sněhuláci z pneumatik a vánoční ozdoby z Václavského náměstí zmizí o tomto víkendu. Odvezou je členové Spolku Pražské ulice, který vánoční výzdobu v Pražské ulici nechal instalovat. Původní záměr byl nechat sněhuláky na místě déle, ale nyní už jen lákají vandaly a proto zmizí.

„Tento víkend je odvezeme a sundáme vánoční koule. Sněhuláky jsme chtěli nechat delší dobu, ale už jsou v hrozném stavu,“ říká předseda Spolku Pražské ulice Marek Školoud. Spolek se loni poprvé pokusil vánočně vyzdobit obchodní tepnu města podle svého. Jak už to bývá, části lidí se to líbilo, část naopak kritizovala.

„Zkusili něco nového, ale například ti sněhuláci už měli asi zmizet, jen lákají výtržníky. Byl to pokus, který nebyl špatný a třeba příští rok to bude zas o něco lepší,“ míní Vladimír, který nedaleko Pražské ulice pracuje.  

V rámci adventu spolek také na Václavském náměstí těsně před Vánoci uspořádal kulturní program, jehož vrcholem byla Ledová show a výtěžek z akce byl určený pro dobročinný spolek Radost příbramáčkům, který ho použije jako příspěvek na cestu k moři pro děti z Dětského domova Pepa v Lazci.

Komentáře