Situací kolem parkování ve městě se bude zabývat „kuchařka“

Příbramské ulice jsou plné aut.

PŘÍBRAM – Přestože v letošním roce vzniká ve městě několik nových parkovišť, situaci s parkování ani zdaleka nevyřeší. Ozývají se lidé z dalších částí města, že by uvítali více parkovacích míst. To je případ například Brodské ulice a dalších.

„Padla taková myšlenka, že i kdybychom udělali parkoviště na všech zelených plochách ve městě, tak by to problém s parkování nevyřešilo,“ říká starosta Jindřich Vařeka. Město nyní připravuje tzv. kuchařku, která by se měla situací kolem parkování ve městě zabývat. „Je už téměř hotová a byla by řešit parkování ve vnitroblocích na celém sídlišti. Podle ní by se mělo sdružením vlastníků umožnit, aby si ve vnitroblocích mohli zaplatit a vybudovat parkoviště na pozemcích města,“ vysvětluje Vařeka.

Háček je ale v tom, že se podle jeho slov, budou muset smířit s tím, že si to za vlastní peníze vybudují a nebudou mít na to nárok. „Nebudou mít výhradní právo tam parkovat. To je bohužel podmínka, že jim nikdo nezaručí, že tam nezaparkuje nikdo jiný,“ dodává starosta. Pokud někdo chtěl vlastní parkovací místo na takovém parkovišti, musel by si zaplatit ještě vyhrazené parkování.

Komentáře