Silnici z Příbrami na Sedlčany uzavřela včerejší tragická nehoda na Vesteckém mostě

PŘÍBRAMSKO – Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje v pondělí 27. března zasahoval u havárie nákladního automobilu na Vesteckém mostě vedoucím přes Vltavu na silnici mezi Příbramí a Sedlčany, který prorazil zábradlí a skončil ve Slapské přehradě. Řidič nehodu bohužel nepřežil.

Do akce se nedaleko Hříměždic zapojilo celkem jedenáct jednotek hasičů, včetně profesionálních, dobrovolných i leteckých. Na místo byl povolán vrtulník, policejní potápěči a vyprošťovací tank ze Záchranného útvaru HZS ČR ze Zbirohu. „Nejdříve jsme se museli vypořádat s vyproštěním zaklíněného řidiče z kabiny vozu a poté se pustit do vytažení automobilu,“ řekl Jan Sýkora, tiskový mluvčí středočeských hasičů. Vyprošťování trvalo více než osm hodin. Potápěči HZS hl. m. Prahy i policejní potápěči se postarali o vyproštění řidiče a další hasiči připravili vzduchové vaky pro nadlehčení automobilu. „Přítomnost leteckých záchranářů a jejich zkušenosti byly pro úspěšné zvládnutí zásahu klíčové,“ uvedl Sýkora. Vozidlo se podařilo vyprostit z bahna až po více než osmihodinovém zásahu.

Vzhledem k úniku provozních kapalin do řeky Vltavy byla vybudována norná stěna, která bude z hladiny zachytávat veškeré kontaminanty. „Všechny opatření jsme konzultovali s přizvaným pracovníkem orgánu ochrany životního prostředí,“ dodal Sýkora. Silnice č. 18 bude uzavřena minimálně jeden pracovní den kvůli opravě zábradlí a instalaci betonového hrazení.

foto a video: HZS Středočeského kraje

Komentáře