Sedlčany uvažují o stavbě krytého bazénu, rozhodne studie

Ilustrační foto.

SEDLČANY – Město zadalo zpracování studie na případnou stavbu bazénu, která by měla být hotová do konce března. O stavbě krytého plaveckého bazénu se ve městě mluví už několik let. Studii vypracuje firma Šumavaplan s.r.o.

„Na základě této studie to znamená vypracovat prováděcí dokumentaci a dokumentaci pro zadávací řízení a teoreticky by se dalo v příštím roce soutěžit,“ řekl starosta Sedlčan Miroslav Hölzel. V plánu je případně krytý bazén s pravděpodobnou 20 metrovou délkou a zřejmě i brouzdalištěm, který by měl případně vzniknout poblíž zimního stadionu a stavbu by platilo město ze svého rozpočtu. Jeho cenu určí právě studie. 

„Jak by se nakonec stavělo je zatím otevřené, ve hře je varianta jakési stavebnice, což už je dnes možné, že by se nejdříve postavil samotný bazén a další pavilony by se přidávaly postupně v dalších letech,“ doplnil Hölzel. Několik posledních let se o rekonstrukci bazénu hovoří i v Příbrami, ale zatím se projekt stále nedaří posunout k jeho zahájení. Nyní se začátek odsunul kvůli nemoci oponenta, který pro radnici vypracovává oponentní posudek. 

Komentáře