Sedlčany budou hledat provozovatele vodohospodářského majetku

SEDLČANY – Sedlčany budou hledat provozovatele vodohospodářského majetku, protože městu pomalu končí současná smlouva s 1. SčV na tyto služby. Ta vyprší v roce 2023. Radnice proto chce do příštího roku vysoutěžit nového správce vodohospodářského majetku.

„Je možná varianta, že si to budeme provozovat sami, nebo se prdlouží smlouva se současným provozovatelem, nebo uzavře nájemní smlouva s nějakou firmou. Z našeho pohledu je nejlepší vyhlásit koncesní řízení,“ říká sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

Pokud by město nevybralo provozovatele vodohospodářského majetku na zakládě koncesního řízení, ztratilo by nárok na jakoukoli dotaci do vodhospodářské sítě. „Jedná se o poměrně složitý proces, pro který je potřeba například zpracovat analýzu současného stavu a podobně,“ vysvětluje Hölzel s tím, že harmonogram řízení by měl být nastavený do konce roku 2022, do kdy by Sedlčany měly znát jméno nového či staronového provozovatele.

O možnosti, že by si vodohospodářský majetek provozovalo samo město, radnice prý neuvažuje. „To bohužel neumíme,“ dodává sedlčanský starosta v souvislosti s tím, že čas od času se ozývají kritické hlasy, že se města a obce v minulosti zbavily přímého vlivu na správu svého vodohospodářského majetku a tím i možnosti například výraznějí ovlivňovat cenu vody.

 

 

 

Komentáře