S Karlem Gottem spolupracovali i někteří hudebníci z Příbramska

Foto: Lenka Hatašová, archiv Karla Gotta

PŘÍBRAMSKO – Zpráva o úmrtí zpěváka Karla Gotta přišla nečekaně a mnoho lidí zarmoutila. Na své zážitky s ním mnozí vzpomínají a sdílejí je na sociálních sítích. Karel Gott mnohokrát také vystupoval v Příbrami a okolí.

„Vzpomínám si, jak mi bylo nějakých devět nebo deset let a byli jsme s maminkou na jeho koncertě v příbramské sportovní hale. Karel Gott při jedné pomalé písni sešel do publika a vyzval několik posluchaček k tanci. Jednou z nich byla i moje maminka,“ vzpomíná na jeden z Gottových koncertů v Příbrami Klára Nováková s tím, že její maminka při tanci s Mistrem i zpívala. „A on nastavil mikrofon tak, aby mohli zpívat spolu,“ dodává.

Také několik muzikantů z Příbramska působilo po dobu jeho hudební kariéry v několika jeho doprovodných kapelách. Asi neznámějším je kytarista Ivan Korený, který ho často na jeho vystoupeních doprovázel. Dalším je například byskytarista Pavel Fořt, který vyučuje na základní umělecké škole v Sedlčanech a u Karla Gotta působil v období jeho spolupráce s Orchestrem Pavla Větrovce. Spolupráci těchto hudebníků i mnohých dalších s Karlem Gottem mimo jiné zachytil ve své knize Bigbeat – Rock na Příbramsku z roku 2011 také nedávno zesnulý Mikuláš Pešta.

Komentáře