S botaniky Hornického muzea můžete v sobotu prozkoumat Fantovu louku

Fantova louka.

PŘÍBRAM – Před komunálními volbami byla Fantova louka a její případné zastavění jedním z hlavních volebních témat. Mimo jiné se mluvilo o tom, že pokud by k tomu došlo, tak zanikne jedinečný mokřad s vysokou koncentrací vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně řady druhů chráněných zákonem.

Přestože nyní se o Fantově louce už nemluví tolik jako loni, tak může stále nabídnout mnoho zajímavého. O tom se může veřejnost přesvědčit na vlastní oči v rámci komentované procházky s botaniky Hornického muzea Příbram.

Akce se uskuteční v sobotu 17. června ráno, sraz je v horní části parkoviště u Spartaku v 9 hodin na autobusové zastávce „Stadion Horymír“. Fantovou loukou účastníky provedou botanici muzea Linda Trunečková a Rudolf Hlaváček, kteří mimo jiné pohovoří například o velké populaci kosatce sibiřského, ale řeč bude i o dalších zajímavých rostlinách, které tam rostou jako jsou úpolín evropský nebo orchidej prstnatec májový.

Akce se bude účastnit také petiční výbor Petice proti plánované výstavbě na lokalitě Fantova louka v Příbrami. Předpokládaný konec akce je v 11 hodin.

 

Komentáře