Rekonstrukce hlediště začne jedenáctého května

PŘÍBRAM – Příbramský kulturní dům oslavil v minulém roce své šedesátiny, je tedy nejvyšší čas k jeho obnově. Letos se dočkáme zcela nových sedadel na velké scéně divadla.

Celková rekonstrukce příbramského kulturního stánku by stála stovky milionů korun, a proto není možné udělat jí najednou. Před pár lety jsme se dočkali nových sedadel v kině, letos je řada na divadle a jeho velké scéně. „Rekonstrukce byla naplánována na dobu divadelních prázdnin. Situace, kdy divadlo nemohlo a stále nemůže hrát, nás přivedla k myšlence, že by rekonstrukce mohla začít dříve. Pracovníci divadla se v uplynulých dnech pustili do demontáže sedadel a 11. května budou moci být zahájeny stavební práce,“ řekl k záměru posunu termínu starosta města Jan Konvalinka. 

V rámci projektu Úprava hlediště divadla A. Dvořáka v Příbrami se dočkáme zcela nových sedadel, vymalování sálu a instalace indukční smyčky, díky níž si představení užijí i sluchově postižení. Doposud bylo na velké scéně 488 sedadel, při rekonstrukci se jejich počet mírně zredukuje na 425 míst. „Tímto krokem dosáhneme mnohem většího pohodlí, o čemž jsme se mohli přesvědčit již po rekonstrukci kinosálu,“ dodává starosta Konvalinka.

V nové divadelní sezóně se v hledišti velké scény můžeme těšit na nové uspořádání sedadel, která budou v zelené barvě s hnědými područkami. Celkové náklady na rekonstrukci jsou vyčísleny částkou necelých 9,5 mil. Kč. Práce mají být hotové do konce srpna.

Foto a text: Město Příbram

Komentáře