Radní Holý rozšířil počet svých funkcí o předsedu finančního výboru

Zastupitel a radní Jiří Holý.

PŘÍBRAM – Finanční výbor, který je jedním z kontrolních orgánů zastupitelstva, má už třetího předsedu. Na pondělním zasedání zastupitelů jím byl zvolený radní Jiří Holý (ANO). Výbor byl bez předsedy od prosince loňského roku, kdy na tuto funkci rezignoval zastupitel za TOP 09 Marek Školoud.

Jiřího Holého navrhl starosta Jan Konvalinka (ANO) po té, co o funkci předsedy finančního výboru neprojevil zájem nikdo ze zastupitelů. Předsedou výboru, na rozdíl od členů, může být zvolen pouze zastupitel. „Žádná z opozičních stran nenavrhla kandidáta na tuto funkci, proto jsme nominovali člena z našich řad. Předsedou finančního výboru byl zvolen Jiří Holý, který, jak sám při jednání uvedl, je kdykoliv ochoten funkci předat opozičním zastupitelům,“ uvedl k volbě předsedy finančního výboru starosta Jan Konvalinka.

Koncem loňského roku na funkci předsedy finančního výboru rezignoval Marek Školoud s tím, že vedením města avizovaný restart tohoto orgánu nekonal. „Naopak jsem nabyl dojmu, že jediným cílem snížení počtu členů výboru na jaře tohoto roku ve spojení se zcela novým způsobem volby jednotlivých členů, bylo zamezit zvolení konkrétního člověka, kterým je inženýr Václav Dvořák. Dále pak vedení města prostřednictvím místostarosty Martina Buršíka, který na finanční výbor docházel,  nemělo o naše návrhy zájem,“ konstatoval ke své rezignaci Marek Školoud, před kterým loni na funkci předsedkyně výboru také rezignovala další zastupitelka za ANO Marta Frýbertová.

Nově zvolený předseda finančího výboru Jiří Holý tak rozšířil své portfolio funkcí v zastupitelstvu, kde je kromě radního a nyní i předsedy finančního výboru, také pověřeným zastupitelem pro změnu územního plánu, což vadí vzhledem k jeho působení v oblasti realit a pozemků především opozici a ještě je i předsedou sportovní komise. Dá se tedy říci, že toho stihne poměrně dost.

Nicméně bylo poněkud zklámáním, že před samotným hlasováním o zvolení do funkce předsedy finančního výboru opozice po Jiřím Holém nepožadovala žádný „nominační projev“ stějně, jak to on požadoval loni při volbě Marka Školouda do této funkce.

Vzhledem k tomu, že už druhé volební období nemá ředitele Knihovna Jana Drdy, tak se nabízí otázka, zda by pan radní ve svém už tak nabitém programu nenašel ještě skulinku a nevzal třeba i tuto funkci…?

Komentáře