Půlnoc uvede dnes večer Lakomce v lesním divadle v Podlesí

NOVÉ PODLESÍ – Moliérovu nejznámější komedii uvede příbramský divadelní spolek Půlnoc dnes večer v lesním divadle Skalka v Podlesí. Inscenaci nastudovali členové spolku pod režijní taktovkou herce příbramského divadla Roberta Tylečka.

Režijní úpravy nejsou nijak výrazné. Děj hry více méně zůstal stejný, změny režisér provedl především v tom, že časově je Harpagonův příběh zasazený do jakéhosi „bezčasí“, které má ale v některých místech velmi blízko k současnosti. Docílil toho především pomocí kostýmů a tím, jak budou diváci vnímat některé postavy. „Ta hra je velmi aktuální i dnes, trochu jsme například upravili úplný konec, aby víc odpovídal současnosti,“ vysvětluje úpravy textu režisér Robert Tyleček s tím, že hra staví před diváky otázky typu, zdali jsou peníze vždycky až na prvním místě? Kde je hranice mezi lakotou a rozumným nakládáním s nimi? A mnoho dalších.

Pokud tedy máte chuť, tak se v sobotu večer přijďte podívat na klasický příběh lakomce Harpagona, který se tak bojí, že ho okradou, až se tak opravdu stane. O tom, zda nakonec zvítězí láska a pravda aspoň v divadle, se můžete přesvědčit ve svižné komedii francouzského klasika s překvapivým rozuzlením dnes v půl deváté večer v lesním divadle Skalka v Novém Podlesí. Vstupné je dobrovolné.

Komentáře