Projekt Prima úča nabízí alternativu žákům nejen v době uzavřených škol

PŘÍBRAMSKO – V souvislosti s karanténou a bezpečnostními opatřeními proti šíření koronaviru na území republiky jsou dočasně uzavřená všechna školská zařízení. Nicméně pokračovat ve výuce se snaží jednak samy školy pomocí elektronického zadávání úkolů žákům, nový projekt spustila i Česká televize, anebo může pomoci internetový projekt Prima úča.

Ten rodiče a děti najdou na webových stránkách www.primauca.cz a jedná se o komplexní video výuku českého jazyka určená pro žáky 1. až 5. třídy. Látku podává jinou formou, než na kterou jsme běžně zvyklí. „Sama jsem učitelka na prvním stupni základní školy s dvacetiletou praxí. Video výuku jsem vytvářela tak, aby byla pro děti srozumitelná, zábavná a zároveň aby byly děti schopné učit se doma samostatně,“ říká autorka projektu Libuše Sudová, která sama učí na jedné z příbramských základních škol.

Projekt je zaměřený na zaměřený na dlouhodobou výuku. Děti na stránkách najdou kompletní učivo v daném ročníku a získají také pocit osobního kontaktu s učitelkou. Skutečného učitele pochopitelně nahradit nemají, ale mají doplnit a umožnit tak smysluplnou, co nejvíce samostatnou domácí výuku dítěte.

Videa lze zakoupit ve formě jednotlivých balíčků učiva, druhou výhodnější možností je zakoupení obsahu celého ročníku, přičemž videa lze přehrávat opakovaně podle potřeb dítěte. Nicméně Výuku si můžete vyzkoušet zdarma – po registraci – na stránkách www.primauca.cz

Jednotlivé ročníky jsou připravovány v souladu s RVP – Rámcově vzdělávacím projektem.

 Výuka staví na několika principech:

  • Učivo si děti procvičují samostatně, rodič do procesu vstupuje minimálně, pouze jako vzdálený pozorovatel.
  • Děti jsou do výuky zapojeny aktivně a vše funguje podobně, jako ve škole s učitelkou nebo s maminkou či tatínkem doma.
  • Díky použité formě s animacemi děti výuková videa baví a vysvětlovanou látku snáze pochopí. Navíc mají ve videu okamžitou sebekontrolu, takže si případné chyby mohou hned opravit.
  • Vedle videí, jsou k dispozici i tzv. pracovní listy, se kterými děti v průběhu výuky pracují podle instrukcí, které jim jsou zadávány přímo ve videu.

Komentáře