Příbramští policisté řešili vloupání do tří aut během jednoho dne

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Na kriminalitě se nejvíce podílí majetková trestná činnost, zejména případy vloupáním, loni jich příbramští policisté řešili 423.. Nejčastěji šlo o vniknutí do ostatních objektů, jako jsou sklepy, garáže a kůlny, kdy policisté evidovali 131 případů. Na dalším místě je pak vloupání do vozidel.

Šestašedesát vykradených aut bylo přímo v Příbrami. To jsou čísla, která v loni zaznamenalo příbramské policejní ředitelství. „Vloupání do vozidel bylo na druhém místě, v loňském roce jsme registrovali 118 případů, tedy nárůst o 59 činů,“ uvedla policejní komisařka prevence Monika Schindlová. Včera řešili policisté v Příbrami tři oznámení o vykradení automobilů. „Stoprocentní ochrana automobilu před vloupáním neexistuje, ale existují opatření, kterými můžete pravděpodobnost krádeže věcí z vozu snížit,“ říká policejní komisařka. U všech tří případů se jednalo o vloupání násilím, kdy zloději použili různé předměty k poškození okének či zámků dveří. Celková škoda všech tří případů činila 50 tisíc korun.

Mnohdy zlodějům nahrávají sami majitelé či provozovatelé aut, kteří je zapomenou zamknout nebo je sice zabezpečí, ale nezaktivují zabezpečovací zařízení, např. zvukové alarmy. „V první řadě je důležité řídit se sloganem ‚Auto není trezor‘ a nenechávat na viditelných místech žádné věci,“ dodává Schindlová.

Základní preventivní rady:

  • nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci,
  • věnujte pozornost zabezpečení aut,
  • pokud ve voze zabezpečovací zařízení máte, používejte jej,
  • nenechávejte automobil odemčený.
  • přemýšlejte, kde parkujete, odlehlá či tmavá místa zlodějům nahrávají.

Komentáře