Příbramské házenkářky soutěžily i ve sváteční den

Foto: TJ Spartak Příbram

PŘÍBRAM/PRAHA – Příbramské házenkářky se na hřiště postavily i o státním svátku a v pátek 28. září odehrály příbramské starší žačky druhý turnaj společného přeboru. Tentokrát navštívily sportovní halu v pražských Kobylisích.

Na turnaji jim chyběla opora Podušková, ale tentokrát s nimi vyrazily nové členky Božková a Krejzová. Děvčata se postupně utkala s celky Sokol Kobylisy B, TJ Astra Praha, Sokol Kobylisy A, Házená Mělník a DHK Loko Liberec.

Na soutěži byla příbramská děvčata suverénně nejmladším výběrem, což bylo patrné na první pohled. Hráčky ostatních týmů je převyšovaly jak fyzicky, tak herně. Oporami hráček TJ Spartak Příbram byly Lubasová s Fišerovou, které ovšem obrany soupeřek velmi záhy přísně bránily, ale i přes to si vypracovaly spousty pěkných akcí. Nováčci nijak nezklamali.

Zápas od zápasu šel jejich výkon nahoru a bylo vidět, že postupně ochutnávají atmosféru mistrovských utkání. Jejich hra se postupně zklidnila a pomáhala tak svým spoluhráčkám s rozehrávkou i v obraně. Trenéři dávají vždy i nováčkům prostor, aby měli možnost se zdokonalovat a zlepšovat přímo hrou. Vize příbramských házenkářů totiž je, že praxí se člověk učí nejlépe. Příští zastávkou házenkářek TJ Spartak Příbram bude turnaj 13.10., který pořádá Liberec.

Výsledky:

Kobylisy „B“ – Příbram 18:7 ( 9:2 )

Astra Praha – Příbram 23:7 ( 12:3 )

Příbram – Kobylisy „A“ 4:32 ( 2:14 )

Příbram – Mělník 12:19 ( 8:9 )

Příbram – Liberec 12:21 ( 5:10 )

Sestava a střelci:

Jurásková 2, Votánková 1, Krejzová, Božková 2, Fišerová 25, Lubasová 10, Vaďurová,

 

Komentáře