Příbram opět zřídí turistickou linku 5B

Turistická linka do Brd foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Vedení města zřizuje turistickou linku městské hromadné dopravy pod označením 5B – turistická doprava do Brd, která pojede ze Svaté Hory přes autobusové nádraží, zastávku ve Školní ulici u III. polikliniky do Kozičína a Orlova.

Rozhodla o tom na svém květnovém zasedání rada města. Tato linka bude zajištovat víkendovou dopravu turistů a jízdních kol do Brd a bude provozována vždy v období od 1. června do 30 září. Jízdní kolo se bude přepravovat zdarma. Trasa prakticky odpovídá návrhu, který letos v březnu představil starosta Jan Konvalinka. „Autobus by měl být sběrný a jezdit by měl od Svaté Hory přes Březové Hory, Orlov, Kozičín, ale měl by zajíždět i k areálu Nového rybníka…,“ uvedl tehdy příbramský starosta.

Zavedení turistické linky do Brd však v Příbrami není žádnou novinkou, pokoušelo se o to i minulé vedení a z důvodu nezájmu linku zrušila. Linka tehdy také nesla označení 5B, ale její trasa byla jen z autobusového nádraží do Kozičína a Orlova. Poprvé vyjela v sobotu 6. srpna 2016 ráno. Nicméně o této službě věděl jen málokdo a tak spojem tehdy do Brd přijeli pouze dva cestující a to ještě se čtvrthodinovým zpožděním… Tak trochu to symbolicky podtrhlo všechny doposud marné snahy o rozvoj turistiky v Brdech, o které se vedení města od otevření vojenského prostoru pokoušelo a následně z důvodu nezájmu linku zrušilo. Doufejme, že tato nová linka neskončí stejně…

Komentáře