Příbram chce zlepšit kyberbezpečnost městských IT systémů

PŘÍBRAM – Město se obává o svou kybernetickou bezpečnost a proto vyhlásilo veřejnou zakázku, která má za cíl zlepšit ochranu pro městské počítačové systémy před napadením hackery. V současné době se sestavuje výběrová komise pro posouzení předložených nabídek.

„Loni na podzim byl na kybernetickou bezpečnost vypsaný dotační titul a my bychom z něj rádi čerpali peníze na ochranu našich počítavých systémů,“ uvedl příbramský místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO).

Požadavky na ochranu definovali podle starosty Jana Konvalinky (ANO) pracovníci odboru informačních technologií městského úřadu. „Doposud jsme žádným kyberútokům nečelili, nicméně jsme si vědomi, že doba je taková, že prostě tyto kroky učinit musíme,“ dodal Konvalinka s tím, že městský úřad samozřejmě ochranu počítačových systémů má, ale je potřeba ji neustále zlepšovat a zdokonalovat. Kromě softwarové stránky se počítačová ochrana promítne podle vedení města i do nákupu nových serverů a dalšího hardwaru.

Nejen Příbram, ale také letošní program prevence kriminality Středočeského kraje se mimo jiné zaměří na další rozvoj kybernetické a informační bezpečnosti. „Bohužel je kyberkriminalita stále na vzestupu, je fenoménem současné doby. I v letošním roce proto budeme pořádat různá školení, semináře pro manažery prevence kriminality ze středočeských měst, v plánu je další série podcastů pro veřejnost. Počítáme také s uspořádáním konference Kraj pro bezpečný internet,“ uvedla středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Komentáře