Příbram chce postupně řešit problémy s vlhkostí v historickém centru

PŘÍBRAM – Historickou část města, především Pražskou ulici, ale také oblast okolo průmyslové školy, nebo Cabryku, trápí při intenzivnějších deštích voda ve sklepech. S tím souvisí vlhkost v některých domech. V následujících letech by to radnice chtěla řešit.

Přestože v minulých letech došlo jak na rekonstrukci Pražské ulice, tak ulic Hrabákova či náměstí Dr. Theurera nebo Mariánském údolí, tak problém s vlhkostí v suterénech domů se vydařit nepodařilo. Souvisí to i s tím, že mnohým domům chybí izolace a tudíž účinná ochrana před vlhkostí.

Historická část Příbrami je zatížena dešťovými vodami, které stékají ze Svaté Hory. „V současné době odbor investic a rozvoje města zadal zpracování projektové dokumentace, která má za úkol snížit množství dešťových vod, přitékajících do ulice Mariánské údolí a do ulice Hornická. Předpokládáme, že projektová dokumentace bude dokončena počátkem roku 2022 a po následné realizaci navržených opatření by mělo dojít k částečnému zlepšení stavu,“ míní na webu města starosta Jan Konvalinka.

Podobný problém vznikl i při rekonstrukci Pražské ulice v roce 1996, kdy byla vrstva betonu pod dlažbou dotažena až ke zdem domů, které tudíž nemohou větrat a vlhnou. „V Pražské ulici je těch problémů více, chybí v ní například kolektor, do kterého by byly svedeny všechny inženýrské sítě, aby byly pohromadě a vědělo se, kde jsou. Problémem je také kanalizace, která je ještě původní zděná, která prosakuje do těch domů,“ dodává Konvalinka s tím, že si nechal zpracovat pasportizaci problémů, které Pražská ulice a okolí má v následujících letech by mělo dojít na jejich odstranění.

Komentáře