Prague Pride očima Antonína Schejbala

Oslovili jsme Antonína Schejbala z Pirátské strany z Příbrami, aby nám sdělil svoje dojmy z účasti na pochodu Prague Pride, zde nabízíme jeho pohled na věc.

Oslovila mě redakce  zpravypribram.cz, abych napsal pár řádek ohledně pochodu Prague Pride, kterého jsem se v sobotu zúčastnil. Ze začátku jsem přemýšlel o tom, jestli se takový článek na regionální server vůbec hodí. Nakonec jsem se rozhodl, že ano. V Praze už se s homofobií setkáte pouze výjimečně a je na řadě se o ní začít bavit i ve veřejném prostoru menších měst.
Celou akci vnímám rozhodně pozitivně, proto jsem se tuto sobotu již po třetí zúčastnil průvodu. Jsem moc rád, že Piráti tuto akci podporují od začátku a jako první politická strana jsme zde měli svůj alegorický vůz.

                           
Nemyslím si, že by každý člověk, který se nějakým způsobem vymezí proti této akci, byl nácek nebo homofob. I já mám k této akci své výhrady. Je nutné si uvědomit, že některé eventy nebo jednotlivci spjatí s touto akcí to doopravdy přeženou a není nic špatného se proti nim vymezit. Hlasy proti nim přichází na konec i přímo od LGBT komunity. Na druhou stranu, pochodu se účastní něco kolem 20 tisíc lidí. Bylo by divné, kdyby se mezi nimi nenašlo pár totálních magorů. Já osobně podporuji manželství stejnopohlavních párů i právo adoptovat děti. Většinová část LGBT komunity se snaží ukázat, že spolu mohou dva lidé stejného pohlaví žít plnohodnotný život. Je pravda, že snazefotky frajera v oblečku „sadomasopsa“ této snaze rozhodně nepomáhá.

V Příbrami žije přibližně 1500 lidí s menšinovou sexuální orientací a rád bych jim touto cestou vzkázal, že se rozhodně nemají za co stydět. Nikdo by neměl mít strach držet se za ruku s člověkem, kterého má rád. Zajímavostí je, že za účast na akci jsme jako Piráti byli kritizováni i na příbramské fanpage. Jednalo se však o velice zanedbatelnou skupinku

Antonín Schejbal

 

Komentáře