Policie hledá svědky srážky dodávky a kola

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

PŘÍBRAM – Policie hledá svědky dopravní nehody z počátku týdne. Mělo k ní dojít v pondělí 10. září odpoledne na Březových Horách.

Ve čtvrt na pět došlo na komunikaci I/18 v Příbrami, Husova ulice, k dopravní nehodě jízdního motorového kola a dodávky VW Transportér. Řidič nákladního vozu jel po hlavní silnici ve směru na Březové Hory. Z vedlejší ulice Ke Korábu vyjel na hlavní silnici šedesátiletý cyklista a poté odbočil vpravo směrem k autobusovému nádraží, přitom měl údajně přejet do protisměru přímo před nákladní auto.

„Jeho řidič ve snaze zabránit střetu začal intenzivně brzdit a strhl řízení do protisměru, kde přední částí automobilu narazil do pravého boku jízdního kola. Cyklista následně upadl na vozovku, ihned ale vstal, odmítl prý volat policii a odjel pryč,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že okolo 18 hodiny cyklistu policisté nalezli a vyzvali ho k podrobení se dechové zkoušce. „Na displeji přístroje se objevila hodnota 2,58 promile alkoholu. Sanitka ho následně přepravila do nemocnice k vyšetření, odkud však utekl. Vzniklá škoda byla prvotně stanovena na 41 tisíc korun. Příčina nehody a míra zavinění je nyní předmětem dalšího šetření,“ doplnila Schindlová.

Policisté žádají svědky události, kteří by mohli pomoci při objasňování nehodového děje, aby se ozvali na telefon 974 879 251(527) nebo na bezplatnou linku 158.

Komentáře